ul. Nowowiejska 14, 46-070 Wawelno
tel. +48774646138
Polecamy

logo.jpeg

osirlogo.jpeg

Najlepsze życzenia dla wszystkich Mam!

dzień matki.jpeg

Bycie Mamą to duże wyzwanie. Radosne chwile przeplatają się rezygnacją, szczęście ze zmęczeniem, a łzy wzruszenia z frustracją. Każdej Mamie zależy na szczęściu jej dzieci i na tym, aby wyrosły one na wspaniałych i dobrych ludzi. Czasami w życiu bywa i tak, że Mamy już nie ma obok nas, ale dopóki mamy Ją  w naszym sercu , ZAWSZE jest z nami.

Mama - to dzięki niej jesteśmy na świecie. Często brakuję nam słów, aby opisać kim ONA dla nas jest i co do NIEJ czujemy, dlatego poniżej przedstawiamy(subiektywny) zbiór najpiękniejszych cytatów o mamie.

A do cytatów dołączamy bukiet najserdeczniejszych życzeń dla każdej mamy! 

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska  (J. I Kraszewski)

·Bo choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie. (J. Moyes)

 ·Nie pytajcie mnie, jak wyglądała moja matka: czy można opisać słońce? Z mamy promieniowało ciepło, siła, radość. Bardziej pamiętam te odczucia niż rysy jej twarzy. Przy niej śmiałem się i nic złego nie mogło mi się przytrafić. (E. E. Schmitt)

·Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług. (H. Auerbach)

·  Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka.     (abp S. Wielgus)

·  Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.  (M. Wańkowicz)

·  Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej. (Z. Kossak-Szczucka)

·  Macierzyństwo nie jest dla słabych duchem. Żaby w salonie, pokrwawione kolana i inwektywy od nastolatki nie są dla mięczaków. (D. Steel)

·Atmosferę w rodzinie wciąż tworzy matka. To ona jest w domu menedżerem. (M. Thatcher)

·Sam fakt, że martwisz się czy będziesz dobrą matką, świadczy o tym, że nią jesteś. (znalezione w sieci)

·Ludzie to zawsze dzieci swoich matek. Bez matki nie ma poety, nie ma bohatera. (M. Gorki)

·Ojciec jest głową rodziny, a matka jej sercem.(J. Bułatowicz)

·Bycie matką oznacza, że ​​twoje serce nie jest już twoje.Wędruje tam, gdzie znajdują się twoje dzieci. (G. B. Shaw)

·Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem. (Katharine Hadley)

·Kto Cię poznał, ten pokochał, kto pokochał, tęskni za Tobą  ( autor nieznany)

dzień matki2.png

…Z przymrużeniem oka…

dzień matki3.jpeg

Data publikacji: 25-05-2020 09:55

×

Wyszukaj w serwisie