ul. Nowowiejska 14, 46-070 Wawelno
tel. +48774646138
Polecamy

logo.jpeg

osirlogo.jpeg

Stop cyberprzemocy

CYBERPRZEMOC – PORADNIK DLA RODZICÓW

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK   w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.

Przemoc, której dzieci doświadczają w internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego. Cyberprzemoc to zjawisko, które najczęściej dzieje się poza wiedzą rodziców. Może ono dotknąć każdego ucznia.

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.

Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa.

MATERIAŁY

https://akademia.nask.pl/publikacje/Poradnik_cyberprzemoc_www.pdf

Publikacja powstała w ramach kampanii Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

                                     „Nie zagub dziecka w sieci”.

DBI.jpeg

Dzień Bezpiecznego Internetu – 9 lutego 2021 roku

Szanowni Państwo, jeśli chcielibyście dowiedzieć więcej na temat zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w Internecie, zapraszamy na strony:

uwaznirodzice.pl

Data publikacji: 24-09-2020 17:42

×

Wyszukaj w serwisie