ul. Nowowiejska 14, 46-070 Wawelno
tel. +48774646138
Polecamy

logo.jpeg

osirlogo.jpeg

14.11 Ogólnopolski Dzień Seniora

OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  SENIORA  14.11.2020r
               

Statystycznie każdy ma w swojej rodzinie i otoczeniu OSOBĘ  STARSZĄ…
Mama, babcia, dziadek, ciocia, wujek, sąsiadka, bliski znajomy… O Seniorach warto pamiętać nie tylko od święta – w Dniu Seniora. Najważniejsze, to nie być obojętnym i nie ograniczać się do przynoszenia kwiatków w Dzień Babci czy Dziadka i wysyłania SMS z życzeniami w Dzień Seniora, bo to naprawdę niewiele daje…

senior2.jpeg

Jak na co dzień postrzegamy seniorów? Czy rozumiemy ich problemy? Czy wiemy, jakie mają trudności? Czy chcemy i umiemy ich wesprzeć? Jak pomagamy?

Poprosiliśmy o wypowiedzi na powyższe pytania Uczniów Naszej szkoły:

Na początek kilka ciepłych słów  od  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO  PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ  w WAWELNIE

                                                    SZANOWNI SENIORZY

W dniu Waszego Święta, chcielibyśmy życzyć WAM szczególnie zdrowia, tak potrzebnego     w obecnej sytuacji, wytrwałości oraz wyrozumiałości dla Waszych wnucząt,abyście zawsze  mogli służyć im swoim doświadczeniem. W tym trudnym dla Was czasie chcielibyśmy,  abyście wiedzieli, że jesteśmy z Wami. Wiemy, że wielu z Was nie czuje się pewnie i bezpiecznie podczas wychodzenia chociażby do sklepu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wawelnie służą pomocą.  Tak jak co roku przychodzimy do Was z drobnymi upominkami („pierniczki na Święta”), tak teraz możemy pomóc  w zakupach lub załatwianiu innych spraw, które  sprawiają Wam problem.

Samorząd Uczniowski

 A OTO INNE  NADESŁANE  WYPOWIEDZI :

PSP Wawelno Amelia S. klasa VI

„Seniorzy mają dużą wiedzę i są inteligentni. Rozumiem ich problemy, chętnie służę im pomocą. Często są już schorowani i dlatego trzeba im pomagać. Gdy jestem u swojej babci to staram jej się pomóc np. w sprzątaniu lub robię jej zakupy”.

senior3.jpeg

PSP Wawelno Hanna W. klasa VI

Ja postrzegam seniorów jako WIELKICH LUDZI!!! Młodsze pokolenia wiele się od nich nauczyły. Powinniśmy być im wdzięczni!!! Wiem też jakie seniorzy mają trudności. Bardzo często narzekają na bóle kręgosłupa lub bóle stawów biodrowych. Moi rodzice i ja staramy się temu jakoś zaradzić. Ja często dzwonię do babci i pytam " Jak się masz, jak się czujesz"? Moi rodzice bardzo często robią babci cięższe zakupy, by ją odciążyć. Wspieramy babcię dobrym słowem, uśmiechem i naszą obecnością.

senior4.jpeg

PSP Wawelno Marta  A. klasa VII; praca plastyczna

MicrosoftTeams-image.jpeg

Ciekawe linki:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zrozumiec-starosc-w-akcji-o-wrazliwosci-i-szacunku-dla-seniorow-wideo

http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/450

http://senior.gov.pl

senior5.jpeg

Data publikacji: 14-11-2020 10:16

×

Wyszukaj w serwisie