ul. Nowowiejska 14, 46-070 Wawelno
tel. +48774646138
Polecamy

logo.jpeg

osirlogo.jpeg

21 STYCZNIA - DZIEŃ BABCI 22 STYCZNIA - DZIEŃ DZIADKA

Dzień Babci oraz Dzień Dziadka mają stałe miejsce w kalendarzach. W przeciwieństwie do wielu innych świąt są przypisane do konkretnej daty. Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia - w 2021r.  jest to czwartek, a święto poświęcone dziadkom obchodzimy dzień później, w piątek 22 stycznia.

Skąd się wzięły te święta?

To święta o stosunkowo krótkiej historii. Pomysł na święto poświęcone babciom pojawił się w 1964 r. w tygodniku "Kobieta i Życie". W następnych latach pomysł był popularyzowany na łamach wielu lokalnych czasopism, aż do momentu, gdy obchody upowszechniły się w całej Polsce.

Pomysł na obchodzenie Dnia Dziadka trafił do Polski prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych w latach 80-tych XX w. Amerykanie nie rozdzielają Dnia Dziadka i Dnia Babci - święta połączone są u nich w jedne obchody, National Grandparents Day, odbywające się we wrześniu, w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wnukowie składają życzenia oraz wręczają drobne prezenty. Jedną z najpopularniejszych form składania życzeń są bogato zdobione laurki, zawierające życzenia w formie wierszyków.

Pamiętajmy szczególnie w okresie pandemii o naszych ukochanych Babciach i Dziadkach, WSPIERAJMY I KOCHAJMY. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

DzienBiD2.jpeg

Data publikacji: 20-01-2021 18:33

×

Wyszukaj w serwisie