ul. Nowowiejska 14, 46-070 Wawelno
tel. +48774646138
Polecamy

logo.jpeg

osirlogo.jpeg

Światowy Dzień Zwierząt

zwierzaki2.jpeg

Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony corocznie 4 PAŹDZIERNIKA, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.

Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony. W ciągu ostatnich 150 lat tempo wymierania ptaków i ssaków zwiększyło się aż czterokrotnie. Utrata naturalnych siedlisk, emisja zanieczyszczeń i nielegalny handel zagrożonymi gatunkami to podstawowe zagrożenia jakie napotykają na co dzień zwierzęta.

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993 r. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.

Źródło: GDOŚ

Ogłaszamy szkolną zbiórkę na rzecz Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Opolu oraz Schroniska dla bezdomnych Zwierząt  w Opolu. Zbiórka potrwa  do końca października 2021r.

W imieniu zwierząt prosimy o:

- MOKRA I SUCHA KARMA (KOTY I PSY)

- LEGOWISKA (KOTY I PSY)
- ŻWIREK

-KOŁDRY, KOCE

-OBROŻE, MISECZKI

Artykuły prosimy przynosić do Wychowawców Klas

Każdy gest POMOCY na wagę złota


                                                                                                                                  Samorząd Uczniowski

Data publikacji: 28-09-2021 19:16

×

Wyszukaj w serwisie