ul. Nowowiejska 14, 46-070 Wawelno
tel. +48774646138
Polecamy

logo.jpeg

osirlogo.jpeg

Światowy Dzień Aids 2022

01.Grudnia

Tegoroczne hasło przyjęte z okazji Światowego Dnia AIDS przez Wspólny Program Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS (UNAIDS) brzmi:

 WYRÓWNUJMY (ang. Equalize) i jest wezwaniem do działania.

Dane UNAIDS dotyczące globalnej odpowiedzi na HIV pokazują, że w ciągu ostatnich dwóch lat pandemii COVID-19 i innych światowych kryzysów postęp w walce z AIDS spowolnił, a zasoby się skurczyły, w rezultacie czego zagrożone są miliony istnień ludzkich.

Pozostało tylko osiem lat do osiągnięcia wyznaczonego na 2030 rok celu, jakim jest wyeliminowanie AIDS jako globalnego zagrożenia dla zdrowia. Należy pilnie zająć się nierównościami ekonomicznymi, społecznymi, kulturowymi i prawnymi, które dodatkowo pogłębiła pandemia. Koniec AIDS można osiągnąć tylko wtedy, gdy te problemy zostaną rozwiązane. Przywódcy krajów muszą działać odważnie i odpowiedzialnie,                       a my wszyscy musimy włączyć się w działania, aby również pomóc w tej walce. 

Popieramy przesłanie Winnie Byanyimy, dyrektora wykonawczego UNAIDS,na 1 grudnia:

Możemy zakończyć AIDS – jeśli zlikwidujemy nierówności, które je utrwalają. W Światowy Dzień AIDS podzielmy się przesłaniem, że wyeliminowanie nierówności będzie miało korzystny wpływ na każdego z nas. Aby wszyscy byli bezpieczni, aby chronić zdrowie wszystkich, wyrównujmy. Equalize”

Źródło : Krajowe Centrum ds. AIDS

Czerwonej Kokardka to symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS oraz ich rodzinami i bliskimi.

Data publikacji: 30-11-2022 21:21

×

Wyszukaj w serwisie