ul. Nowowiejska 14, 46-070 Wawelno
tel. +48774646138
Polecamy

logo.jpeg

osirlogo.jpeg

Dni bezpiecznego internetu 2023

Jak co roku w lutym ( działamy zwykle  aż do końca marca !!!),włączamy się  w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, przygotowując  w szkole różne akcje i przedsięwzięcia.

Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera  szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych tj. rodziców, nauczycieli, specjalistów  jak  i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w sieci. Podczas obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i  w jaki sposób z niej korzysta.

W naszej szkole organizujemy wydarzenia, które zostały zgłoszone do inicjatyw DBI.

Uczniowie zostaną włączeni do zajęć  on-line prowadzonych w ramach DBI oraz innych zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem materiałów ww.saferinternet.pl .

DLA RODZICÓW

Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat niebezpieczeństw czyhających na dzieci w Internecie oraz poznać skuteczne metody na wyeliminowanie zagrożeń, zapraszamy na polecane strony:

Reaguj! - ważne adresy 

Zgłoś nielegalne treści!

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

Zgłoś incydent!

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

Dla Nauczycieli i Rodziców 800 100 100

 

Data publikacji: 09-02-2023 18:54

×

Wyszukaj w serwisie